Zdrowie to podstawa zacznij od diety!

Czy Tobie pojęcie diety też kojarzy się tylko z dietą odchudzającą lub restrykcyjną? Przestań tak myśleć to błąd, ponieważ dietę stosuje również w przypadku wielu chorób i schorzeń. Dieta to nie tylko ograniczenie spożycia grupy produktów, ale często również ich wykluczenie z naszej codziennej diety. Zdrowa dieta czyli jaka?

To przede wszystkim przestrzeganie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia. Tworzenie jadłospisów w oparciu o piramidę zdrowego żywienia, ale także własne potrzeby i zapotrzebowanie kaloryczne. Ponieważ jest ono różne dla osób w każdym wieku, również dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy, choroby czy ciąży. Jeśli sama nie masz zielonego pojęcia o zdrowym odżywianiu i diecie. Koniecznie udaj się do specjalisty czyli dietetyka. On zadba o skomponowanie odpowiedniej diety, dostosowanej do Twoich potrzeb i trybu życia, oraz tego czego oczekujesz od zmiany żywienia i stylu życia.

Zapewniam Cię, że taka wizyta wyjdzie Ci tylko na dobre. Doświadczony dietetyk przeprowadzi z Tobą wywiad, a także wykona wszystkie niezbędne pomiary i w razie potrzeby będzie Cię wspierał kiedy będziesz tego potrzebować.

Zdrowa dieta i życie już wkrótce może być dla Ciebie czymś naturalnym, czasami wystarczy chcieć i przejść na dietę. Myślisz, że dieta i zdrowa żywność jest droga, nic bardziej mylnego. Przy odpowiednio skomponowanych posiłkach i menu tygodniowym, wszystko będzie na plus, nawet Twoje finanse.

Nawet nie wiesz ile pysznych dań można przyrządzić z samych warzyw zarówno tych świeżych jak i strączkowych. Pieczenie własnego chleba, to jest dopiero magia, którą pokochasz i już nigdy nie kupisz tego ze sklepu. Żywność przygotowana własnoręcznie nie tylko lepiej smakuje i wygląda, jest zdrowa i pyszna.

Naprawdę czasami tak niewiele potrzeba, żeby zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Dobrze sprawdza się tutaj metoda małych kroków, nikt nie każe Ci od razu przestać używać soli czy cukru, stopniowo wyeliminuj je ze swojej diety. Efekty w postaci lepszego samopoczucia i wyglądu, a także poprawy zdrowia przyjdą szybciej niż myślisz.

Author: DailyHealth

Share This Post On