Włosy, włosy! Każda hostessa bardzo dba o nie

Długie, mocne włosy potrafią dodać uroku każdej kobiecie. Niestety, w dzisiejszych czasach nasze włosy poddawane są działaniu bardzo wielu szkodliwych czynników. Promieniowanie UV, gorące powietrze z suszarki, zimny nawiew klimatyzacji albo też temperatura generowana przez prostownicę do włosów lub lokówkę – to tylko część sposobów na zniszczenie struktury naszego włosa. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby nasze włosy były lśniące i zdrowe, warto wypróbować kilka domowych sposobów na odżywienie ich.

Poznaj przepisy na domowej roboty maseczki z produktów, które znajdują się w każdej kuchni!

Jeżeli twoje włosy wymagają wzmocnienia, warto skusić się na kurację jajeczną. Dwa żółtka łączymy z jednym białkiem, dodajemy łyżeczkę miodu oraz sok z cytryny – wystarczy połowa większego owocu. Po dokładnym wymieszaniu składników nakładamy je na włosy i skórę głowy i pozostawiamy na 15-20 minut, po czym dokładnie spłukujemy.

Hostessa Warszawa i jej piękne włosy

____ Piękne włosy ____

Jajko można też wykorzystać w inny sposób. W zależności od długości włosów, do przygotowania maseczki jajecznej wykorzystujemy jedno lub dwa jajka. Ich białka ubijamy na sztywną pianę, po czym dodajemy żółtka. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na włosy, owijamy je folią oraz ręcznikiem i spłukujemy po upływie 20-30 minut tak, by dać jajku szansę na dostanie się w głąb naszego włosa.

Jajko doskonale pasuje również do połączenia z piwem. Jeżeli połączymy jedno jajko z połową szklanki piwa i taką właśnie maseczką potraktujemy nasze włosy, uzyskamy efekt wzmocnienia, zapobiegniemy ich łamaniu oraz wypadaniu.

Jeżeli zależy nam na zmiękczeniu naszych włosów, warto zastosować do nich płukankę mleczną. W tym celu należy wykorzystać mleko pełnotłuste, a jego ilość dobrać w zależności od długości naszej czupryny. Tak przygotowaną płukanką traktujemy nasze włosy i cieszymy się ich miękkością.

Istnieje bardzo wiele sposobów na domowe wzmacnianie włosów, my przytoczyliśmy tylko kilka z nich. Należy jednak pamiętać, że żadna maseczka nie spełni swojego zadania, jeżeli codziennie będziemy niszczyć nasze włosy suszarką czy prostownicą.

Author: DailyHealth

Share This Post On