Sekrety pięknych paznokci

Zdrowe, mocne paznokcie to atrybut każdej dbającej o siebie kobiety. O ile nie mamy wpływ na kształt naszej płytki paznokciowej, który za nas ustala natura, to w naszych rękach leży już zadbanie o to, czy nasze paznokcie będą naszą chlubą czy też przy każdym spotkaniu ze znajomymi, będziemy wstydliwie chować dłonie za siebie lub pod stół.

O tym, że paznokci nie należy obgryzać, słyszał chyba każdy z nas. Pomijając fakt, że jest to bardzo nieestetyczne oraz że podczas obgryzania paznokci do naszego przewodu pokarmowego trafiają tysiące potencjalnie groźnych bakterii, mało kto wie, że czynność ta powoduje osłabienie macierzy paznokcia. Niejednokrotnie osoba, która przez wiele lat obgryzała paznokcie zauważa, że nie rosną już one tak, jak powinny.

Jeżeli chcemy wzmocnić płytkę naszych paznokci, doskonałym sposobem, który przy okazji będzie znacznie tańszy od przeróżnych markowych odżywek, będzie olejek rycynowy. Jego regularne wcieranie w paznokcie może zdziałać cuda już po niedługim czasie.

Jeżeli chcemy zafundować naszym dłoniom piękny wygląd, nie należy również zapominać o odpowiednim ich nawilżaniu. Jeżeli codziennie będziemy wcierać w dłonie oraz w paznokcie krem, najlepiej zawierający witaminy A i E, zadbamy w ten sposób o ich estetyczny wygląd, o miękkie skórki otaczające paznokcie oraz o odpowiednie natłuszczenie płytki paznokciowej.

Warto również pamiętać, że wszelkiego rodzaju lakiery do paznokci chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego, jeżeli tylko nasza praca na to pozwala, starajmy się mieć zawsze pomalowane paznokcie – nawet jeżeli będzie to zwykły, przezroczysty lakier, to spełni on swoje zadanie.

Od czasu do czasu możemy go także zastępować odżywkami, należy jednak zwracać baczną uwagę na to, by nie zawierały one w swoim składzie formaldehydu, który na dłuższą metę ma bardzo negatywny wpływ na nasze paznokcie.

Warto także pamiętać o regularnych peelingach dłoni – pozwolą one nam uniknąć efekty twardych skórek, które później trzeba będzie wycinać.

Author: DailyHealth

Share This Post On