Perfekcyjny świat w internecie. Wirtualny świat rozszerza się.

Świat się zmienia, a my z nim ale czy wszystko wokół musi być, aż tak perfekcyjne? Retusz na okładkach magazynów i makijaż w telewizji od zawsze był czymś normalnym u kobiet. Dziś do zdjęć maluje się nawet mężczyzn czy to jest naturalne? Internet i portale społecznościowe, to kolejne po telewizji i prasie media, w których robimy wszystko aby być zawsze idealną i perfekcyjną.

Czy oby na pewno jest to nam potrzebne?

Teoretycznie i praktycznie nikt nie może nam zabronić tego jak wyglądamy w wirtualnym świecie, ale rzeczywistość bywa czasami brutalna. Dobrze wiedzą o tym chociażby użytkownicy portali randkowych, często zdarza się bowiem tak, że ich wybranek/wybranka nie wygląda na spotkaniu tak samo jak na zdjęciu. Perfekcyjny świat jest bardzo widoczny na zdjęciach które użytkownicy dodają na Instagramie. Tam zobaczysz wszystko począwszy od tego co ludzie jedzą na śniadanie, po perfekcyjne i wysportowane sylwetki oraz selfie czyli zdjęcia samych siebie (wykonane w pełnym słońcu lub w mieszkaniu – wtedy musimy użyć takich źródeł światła, jak: lampy techniczne, lampy industrialne, lampy dekoracyjne.

Lampy dekoracyjne i techniczne

_ Lampa techniczna _

 

Granica pomiędzy światem wirtualnym, a rzeczywistym jest bardzo cienka. To co i jak pokazujemy i kreujemy własną osobę zależy od nas samych. Bywa jednak tak, że bardzo szybko możemy się zagubić w tym wirtualnym i idealnym świecie. Przestaniemy zauważać, to co tak naprawdę jest ważne i cenne w naszym życiu, za chwilę będą się dla nas liczyć tylko obserwatorzy, znajomi i lajki.

Bardzo potrzebne i ważne są kampanie społeczne pokazujące problem uzależnienia od Internetu.

Kolejnym problemem współczesnego świata jest hejt czyli pisanie anonimowych negatywnych i wulgarnych komentarzy w Internecie. Tak naprawdę nikt z nas nie może czuć się bezpiecznie w Internecie. Użytkownicy powinni rygorystycznie podlegać regulaminom serwisów i w razie ich łamania być karani.

Takie jest moje zdanie, Ty pewnie też masz swoje o bezpieczeństwie, wolności słowa i perfekcyjności współczesnych mediów społecznościowych.

Jedno jest pewne jak we wszystkim należy zachować umiar i zdrowy rozsądek, a wszystko będzie idealne w tym naszym realnym świecie.

Author: DailyHealth

Share This Post On