Operacja przedramienia i co dalej? Rehabilitacja – to konieczność

 

Ludzkie ręce są integralną częścią narządu ruchu, wszelkie zatem urazy, choroby rąk oraz proces ich leczenia znacznie ograniczają, a nie rzadko wyłączają całkowicie codziennego funkcjonowania człowieka. W dużej mierze leczenie chorób kończyn górnych czy też ich urazów wiązane jest z ograniczeniem w ich poruszaniu. Powrót do pełnej sprawności ruchowej oraz czuciowej zależy między innymi od tego, jak bardzo rozległy był uraz, jak rozległe są zmiany chorobowe, sposobu oraz czasu trwania leczenia, a także od tego, jak długo kończyna była unieruchomiona. Rehabilitacja jest ostatnim etapem leczenia, mającym na celu usprawnienie funkcjonowania kończyny, a w efekcie końcowym, oczywiście na tyle na ile jest to możliwe, przywrócenie jej pełnej sprawności. Rehabilitacja jest zintegrowanym procesem obejmującym codzienne wykorzystanie ręki, zabiegi fizykoterapeutyczne oraz pracę z rehabilitantem.

Po zabiegu operacyjnym – konieczna rehabilitacja

Praca z profesjonalnym terapeutą jest nieoceniona i przynosi doskonałe efekty, zwłaszcza w przypadkach rehabilitacji po rekonstrukcji ścięgien, nerwów czy taż po replantacjach. Kluczowe jest

Sprawna ręka po operacji

__ Sprawna ręka po operacji __

także, aby pacjent miał świadomość, że rehabilitacja jest potrzebna i nie jako on sam jest swoim własnym rehabilitantem. Dla osiągnięcia maksymalnie dobrych efektów, pacjent powinien współpracować z rehabilitantem, a także wykazywać się dobrą wolą. Jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, dobrze jest także uzyskać informację jakie ćwiczenia oraz w jaki sposób je wykonywać samemu na przykład w domu, w taki sposób, aby sobie nie zaszkodzić. Przed planowanym leczeniem czy też zabiegiem, dobrze jest dowiedzieć się od lekarza prowadzącego jak będzie wyglądała rehabilitacja, rokowania oraz czas jej trwania.

Warto rozeznać się w możliwości rehabilitacji ręki

Warto także rozeznać się jakie są możliwości zapewnienia sobie ćwiczeń i zabiegów fizykoterapeutycznych po przeprowadzonym zabiegu, czy też operacji, zwłaszcza jeśli są one wcześniej zaplanowane, ponieważ czas działa na niekorzyść pacjenta- im dłużej kończyna jest unieruchomiona, tym trudniejsza jest rehabilitacja. 

Tak więc po operacji koniecznie skorzystajmy z pomocy fizjoterapeuty, a potem ćwiczmy samodzielnie. To pomoże nam uchronić rękę przed ponowną kontuzją

 

Do strony głównej ->

Author: DailyHealth

Share This Post On