Laserowa korekcja wzroku

Postęp technologiczny niesie za sobą wiele możliwości, także w medycynie. Obecnie dzięki niemu ktoś kto już raz założył okulary, nie jest na nie skazany do końca życia. Dzięki laserowej korekcji wzroku można bardzo skutecznie walczyć z wadami wzroku, a nawet zupełnie je zlikwidować, co znacznie może podnieść jakość oraz komfort życia osób, które dotychczas nosiły okulary korekcyjne, a co więcej- szczerze tego nie lubiły. Zabieg laserowej korekcji wzroku polega na wymodelowaniu rogówki oka w sposób bardzo precyzyjny za pomocą wiązki lasera, w zależności od wady poprzez jej uwypuklenie lub spłaszczenie. Pozwala zatem na skorygowanie krótkowzroczności, nadwzroczności, a także astygamatyzmu.

Jak korygować wzrok?

Korekta wady za pomocą lasera może zostać przeprowadzona u osoby, która ukończyła osiemnaście lat, przed ukończeniem  pięćdziesięciu pięciu lat. Preferuje się jednak,  aby pacjent który chce poddać się zabiegowi ukończył dwadzieścia lat, ponieważ do tego czasu wady mogą się jeszcze rozwijać, co ma wpływ na kwalifikację do leczenia. Wada wzroku pacjenta powinna być stabilna- to znaczy nie ulegać zmianom przez okres sześciu miesięcy. Stan ogólny pacjenta powinien być dobry, bez przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Za przeciwwskazania uznaje się choroby oczu takie jak jaskra, zaćma czy odwarstwienie siatkówki, a także zmiany w rogówce. Ponad to nieuregulowany ogólny stan zdrowia, problemy z tarczyca oraz cukrzycą, a także choroby onkologiczne i kardiologiczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu będą także wszelkie infekcje, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rodzaju wady, jednakże przeważnie jest to trzydzieści minut. Jest wykonywaniu w znieczuleniu, ogólnie bezbolesny, może powodować jedynie uczucie dyskomfortu. Okres rekonwalescencji uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta, jednakże średnio wynosi około dwóch tygodni, podczas których goi się rogówka. W tym czasie należy unikać dużego wysiłku fizycznego oraz zbytniego obciążania wzroku.

Aby jednak zminimalizować zagrożenie dla wzroku, powinniśmy przebywać i pracować w pomieszczeniach, w których jest odpowiednie oświetlenie. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to oświetlenie techniczne ,czy dekoracyjne lub industrialne . Ważne żeby było adekwatne do zastosowania.

 

Strona główna

Author: DailyHealth

Share This Post On