Jak zadbać o włosy zimą?

Zima to ciężki okres dla naszych włosów. Bardzo często ze względu na niskie temperatury nasze włosy spędzają pod czapką nawet kilka godzin dziennie. O ile dla zdrowia naszego organizmu jest to nawyk jak najbardziej przydatny, a wręcz potrzebny, to jednak włosy przez czapkę mogą stracić blask, sprawiać wrażenie przyklapionych, a także znacznie częściej się przetłuszczać. Dlatego zima jest szczególną porą roku, kiedy powinnyśmy dbać o naszej włosy nieco bardziej niż zazwyczaj.

Oto kilka przykładowych trików, jak sprawić, by włosy wyglądały na zdrowsze i świeższe.

Przede wszystkim powinnyśmy zadbać o odpowiednią podaż w naszej diecie witamin. Zimą bardzo często nabawiamy się ich braku, a to ze względu ma znacznie mniejszą dostępność świeżych owoców i warzyw. Jeżeli nie jesteśmy fanami warzyw i owoców mrożonych, to warto zadbać o suplementację witamin takich jak A, D, E oraz C.

Ze względu na wspomnianą już kwestię noszenia czapki, nasze włosy co wieczór mogą wyglądać, jakby potrzebowały mycia. Nawet jeżeli zazwyczaj nie fundujemy im mycia codziennie, to zima jest tym okresem, kiedy powinnyśmy to robić, aby nasze włosy nie wyglądały na zaniedbane. Możemy używać nieco słabszych szamponów – jednak nie rezygnujmy z silikonów, których unikanie jest dziś bardzo modne. Zapewniają one silną ochronę włosa, która zdecydowanie przyda się podczas zimowych pogód.

Zimą nasze włosy narażone są na bardzo wiele niekorzystnych czynników. W autobusie, miejscu pracy, na zakupach jesteśmy narażone na suche, gorące powietrze, które oddziałuje na włosy bardzo negatywnie. Dlatego jeżeli tylko mamy taką możliwość, zrezygnujmy z suszenia włosów suszarką po myciu, a także z używania prostownicy. To tylko dodatkowo je osłabi.

Dbajmy o odpowiednie nawilżenie włosów. Nawet jeżeli na co dzień ich nie używamy, zimą warto zainwestować w dobrej jakości maseczki odżywcze. Ich regularne stosowanie pozwoli odbudować nasze włosy od cebulek aż po same końce, dzięki czemu wiosnę przywitamy ze zdrową czupryną.

Author: DailyHealth

Share This Post On