Jak radzić sobie z alergią?

Alergia to pojęcie, które każdy z nas słyszał przynajmniej raz. Jednak dopóki sami nie doświadczymy na własnej skórze, na czym tak właściwie polega ta wzmożona nadwrażliwość na dany czynnik , zwany najczęściej alergenem, możemy tylko wyobrażać sobie, przez co przechodzą alergicy, szczególnie w okresie wczesnej wiosny oraz lata. Alergia zazwyczaj objawia się bardzo nieprzyjemnie, w sposób, który z łatwością dostrzeże nasze otoczenie. Alergicy zazwyczaj charakteryzują się tym, że praktycznie nie rozstają się z chusteczką higieniczną, zaś ich oczy są wiecznie czerwone. Oczywiście mogą występować mniej lub bardziej poważne stadia choroby, przy czym nikomu nie życzymy doświadczenia pokrzywki alergicznej na całym swoim ciele.

Do najważniejszych objawów alergii możemy zaliczyć katar, kaszel, świąd nosa, podrażnienie oczu, wzmożone łzawienie, obrzęk powiek oraz różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo – jelitowe. Mamy szczęście, że żyjemy w czasach, kiedy leki łagodzące objawy alergii są bardzo łatwo dostępne, również bez recepty.

Mało kto jednak wie, że istnieje również wiele domowych, znacznie bardziej naturalnych sposobów walki z alergią. Oczywiście możemy z nich korzystać jedynie wówczas, kiedy stopień nasilenia naszych objawów jest na tyle niewielki, że w żaden sposób nie zagraża on naszemu stosunkowo normalnemu funkcjonowaniu. Pamiętajmy, że alergia może prowadzić do ostrych stanów, które mogą wiązać się nawet ze skurczem dróg oddechowych i w takich sytuacjach konieczne jest przyjmowanie odpowiednich leków!

Jeśli jednak cierpimy na łagodną alergię, warto sięgnąć po łagodne, ziołowe specyfiki i przekonać się, czy będą w naszym przypadku przydatne. Pierwszym z nich jest pokrzywa. Regularne picie naparów z tej rośliny powoduje złagodzenie objawów takich jak katar sienny, szczególnie u osób uczulonych na pyłki traw. Podobne działanie ma rumianek, który dodatkowo hamuje wydzielanie w naszym organizmie histaminy – mediatora, odpowiedzialnego za występowanie przeróżnych uporczywych objawów alergii.

Author: DailyHealth

Share This Post On