Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Właśnie dlatego wcieramy w nie liczne kremy, nosimy rękawiczki oraz dbamy o to, by ich skóra zawsze wyglądała gładko i zdrowo. Niestety, nie można pochwalić się pięknymi dłońmi, jeżeli nasze paznokcie nie wyglądają tak jak powinny. Ciągle wiele z nas ma niehigieniczny nawyk obgryzania ich albo nadrywania skórek tuż obok paznokci.

Dodatkowo, nawet po zaprzestaniu obgryzania czy skubania paznokci, bardzo często trzeba czekać wiele miesięcy, a niekiedy nawet lat, by ich kondycja uległa znacznej poprawie. Nie wszystkie z nas stać na kosztowne zabiegi u kosmetyczki, mające za zadanie przywrócenie estetycznego wyglądu paznokci. Na szczęście istnieją jeszcze domowe sposoby, które równie skutecznie mogą nam w tym pomóc. Oto kilka z nich.

Najlepsze odżywki to te, których składniki przygotowała dla nas Matka Natura. Jeżeli twoje paznokcie wymagają wzmocnienia, wystarczy, że zmieszasz ze sobą sok z cytryny oraz oliwę z oliwek (postaraj się wybrać tę jak najlepszej jakości). Przygotowaną odżywkę wetrzyj w dłonie i pozostaw na kilka godzin. Ze swojej strony polecamy nakładanie takiej odżywki na noc, dzięki czemu będzie miała więcej czasu na wchłonięcie się i zadziałanie.

Jeżeli posiadasz w domu sól morską, możesz łatwo odkryć, jak zbawienne działanie będzie ona miała na twoje paznokcie. Wystarczy, że nalejesz do miseczki niewielką ilość wody i wsypiesz łyżeczkę soli – kąpiel odżywcza dla twoich paznokci gotowa! Możesz ją stosować codziennie przez tydzień lub dwa, później zrób miesięczną przerwę.

Nie należy również zapominać o odżywianiu paznokci od wewnątrz. Nie zapominaj o spożywaniu odpowiedniej ilości produktów bogatych w witaminę A, witaminy z grupy B oraz witaminę H – biotynę. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie tego, czy podaż w twojej diecie tych właśnie substancji jest odpowiednia, to zaopatrz się w odpowiednie suplementy diety. Różnicę zobaczysz już po kilku tygodniach stosowania takich preparatów. Paznokcie okażą się mocniejsze i mniej podatne na złamania.

Author: DailyHealth

Share This Post On