Co powinno znajdować się w kosmetyczce?

W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywane wręcz reklamami wszelkiego rodzaju kosmetyków, których producenci z każdej strony zapewniają nas, że to właśnie to czego potrzebujemy i co wręcz powinno znajdować się w naszej kosmetyczce. Chyba każdej kobiecie zależy na tym, by na co dzień wyglądać ładnie, estetycznie oraz elegancko, ale niekiedy nie jesteśmy w stanie zdecydować, jakich kosmetyków powinnyśmy stosować, by ten efekt osiągnąć. Niekiedy nawet wzdychamy do czasów, kiedy znane były dwie lub trzy marki kosmetyków, produkujące po kilka elementów każda.

Oto krótki przewodnik po produktach, które powinny znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety.

1. Podkład. Jego kolor należy rzecz jasna dobrać do kolorytu oraz rodzaju naszej cery jak sprawdzić, czy wybrałyśmy odpowiedni odcień? Nałóżmy niewielką ilość podkładu na linię żuchwy, odczekajmy chwilkę, po czym spójrzmy w lustro. Jeżeli podkład nie jest widoczny, to znaczy, że odcień jest właściwy.

2. Puder. Może być sypki lub w kamieniu. Nic lepiej niż on nie zmatowi naszej cery oraz nie sprawdzi się podczas szybkich wizyt w toalecie w celu poprawy makijażu. Jeżeli chodzi o kolor pudru, to powinien być w odcieniu podobnym do podkładu, ewentualnie o odcień jaśniejszy.

3. Korektor. Jest on opcjonalny. Jeżeli nasza cera ma skłonność do wyprysków, pojawiających się znienacka, warto mieć go zawsze przy sobie. Jeżeli posiadamy raczej gładką cerę, nie będzie konieczności żebyśmy zbyt często go używały.

4. Tusz do rzęs. Nic nie podkreśla piękna i głębi kobiecego spojrzenia jak dobrze dobrana maskara. W dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów tego kosmetyku. Są tusze wydłużające optycznie rzęsy, pogrubiające je lub podkreślające. Warto również pokombinować z kolorami. Od czasu do czasu warto użyć granatowego lub brązowego tuszu do rzęs.

5. Pomadka lub błyszczyk. Podkreślenie ust również jest podstawą eleganckiego wyglądu. Absolutnie nie musi rzucać się w oczy – krwistą czerwień zachowajmy na wieczorne wyjścia, do pracy zdecydujmy się na delikatniejsze kolory.

Author: DailyHealth

Share This Post On