Badanie żywej kropli krwi

W ostatnich czasach można zauważyć tendencje skierowane ku powrotowi do korzeni, do natury, życia zgodnie z funkcjonowaniem przyrody. Jest to zauważalne w kontekście szeroko rozumianego life styl’ u, spożywanych produktów oraz używania naturalnych kosmetyków. Do łask wraca również medycyna naturalna. Zwolenników medycyny alternatywnej jest wielu, a ostatnio prawdziwym „odkryciem” jest analiza żywej kropli krwi, choć zdaniem niektórych jest to po prostu chwilowa moda.

Co to takiego?

Celem mikroskopowego badania- analizy żywej kropli krwi jest znalezienie przyczyn dolegliwości leżących u podstaw takich schorzeń jak na przykład zaburzenia snu, różnego rodzaju bóle głowy, brzucha, stawów oraz mięśni, a ponadto wypadania włosów. Badanie pomaga również określić źródła alergii, obniżonej odporności, chronicznego zmęczenia, jak również problemów z kontrolowaniem wagi. Uważa się także, że badanie to pozwala na określenie ryzyka wystąpienia bądź stopnia zaawansowania grzybicy, a także zdolności detoksykacyjnej organizmu i równowagi kwasowo-zasadowej.

Na dwadzieścia cztery godziny należy unikać spożywania alkoholu, a w dniu badania powstrzymać od picia kawy. Posiłek można spożyć najpóźniej do dwóch godzin przed badaniem. Badanie polega na pobraniu materiału z opuszka palca, a następnie krew ta jest badana pod mikroskopem z kontrastem fazowym. Kontrast fazowy poprzez wykorzystywanie w różnorodny sposób załamywania się światła, sprawia, że widziany obraz jest bardzo wyrazisty. W kolejnym etapie krew zostaje poddana analizie, która trwa zwykle kilkanaście minut.

Zwolennicy badania żywej kropli krwi uważają, że badanie daje pełny obraz i pozwala na jednoznaczne określenie stanu zdrowia, jednakże badanie to i nie jest uznane przez medycynę konwencjonalną i lekarze nie zlecają wykonywać takiego badania, gdyż nie ma dowodów naukowych potwierdzających jego skuteczność. Z tego też względu nie ma też odgórnie ustalonych norm dla stwierdzenia odchyleń lub prawidłowości wyniku przeprowadzonego badania.

Author: DailyHealth

Share This Post On